GERİ

LOKASYON

İstanbul’un yeni yatırım bölgesi

Tarihi bir geçmişe sahip ofan yanmada Bayramoğlu "ADA" 'sının ismi eski haritalarda, Öç Burunlar Yarımadası olarak geçermiş.

Kuzeye bakan koyu da halen Balyanoz Koyu olarak bilinir. Yarımadanın 'Balyanoz' olan adı daha sonra Bayramoğlu olarak değiştirilmiş. Marmara Denizi'ne uzanan küçük bir yarımada olan Bayramoğlu, 1950 'lerin sonunda, yerleşime açıılmıştır.

Yarım adaya daha girişinde iklim değişikliğini hissedebildiğiniz, sokakları Londra çınarlarının daha fidan halindeyken, iplerle karşılıkiı birbirlerine bağlanarak eğim verdirilip, ağaç tünellere dönüştürülmüş ve yaz aylarında bu tünellerden sıcakta bunalmadan yürünebilinen bir yerdir "BAYRAMOĞLU ADA".

50'li yıllarda sayfiye ve turistik amaçlı yer olarak başlatılan hareket, 70'li yıllarda yerini, yazlık olarak kullanımda en üst noktaya getirmiştir. Günümüzde o yılların yapılarını ve nostaljisini yakalamak halen mümkündür. Cadde ve sokak isimleri çoğunlukla doğadaki bildiğimiz kuş, çiçek, meyve isimlerinden oluşmaktadır, bu da adaya ayrı bir hoşluk katmaktadır.

Prens adalarıyla aynı iklime sahip olabilmenin ayrıcalığıyla, sessizliği ve huzuru bularak yaşamaktır BAYRAMOGLU ADA.

Eskinin yazlık mekanı olan Bayramoğlu, bugün yaz kış yaşanacak, ferah, modern ve lüks bir yaşam alanı olma yolunda hızla ilerliyor.

Viaport Marina BAYRAMOGLU'nun yıldızını parlatıyor!

Viaport Marina 'nın açlmasıyla yıldızı iyice parlayan Bayramoğlu, şimdilerde Sabiha Gökçen Havaalanı için yapılması planlanan ikinci pist projesinin de ev sahipliğini üstlendi. Bu projelerle; Bayramoğlu, yepyeni bir "yaz-kış ikamet bölgesi" olarak yatırımcıların yeni gözdesi oldu. Yazlık bölgesi olarak algılanan Bayramoğlu bu algıyı yıkıyor. Az katlı yaşamın model bölgesi olarak adlandırılan Bayramoğlu, son dönemdeki gelişmelerle birlikte başrole yükseldi. İstanbul yoğun bir gelişim evresinde. Büyük projeler İstanbul'u geleceğe hazırlarken, şüphesiz yatırım fırsatlarını da beraberinde getiriyor. Doğru yatırım yapmak isteyenlerin yeni merkezi ise Tuzla ve Bayramoğlu olacak.

Uzağı yakın hale getiren modern ulaşım ağı sayesinde "uzak" kavramını yitiren Tuzla ve Bayramoğlu, açılan alışveriş adasından tema parkına ve ilk deniz oteline sahip dünya, standartlarında marinası ViaportMarina ile öncelikle yaşayan profilini değiştiriyor ve lüks ihtişamını sahipleniyor. Şu anda gayrimenkul sektörünün önde gelen yatırımcılarının yeni gözdesi durumunda olan Tuzla ve Bayramoğlu'nun bir diğer önemli projesi ana arterleri birbirine bağlayacak olan Havaray Hattı. Havaray aynı zamanda Marmaray ve metro ile yılda 25 milyon ziyaretçi gelmesi öngörülen Viaport Marina'ya entegre ulaşımı da sağlayacak.

Bayramoğlu ise Tuzla'ya 300 m.'lik mesafesi ve 7 dk.'lık ulaşım kolaylığı ile bölgede yatırım yapmak isteyenler için değerleniyor.

Coğrafi imkanlarını birer avanja dönüştüren bölge, yakın zamanda, hem deniz yaşamına yakın olmak isteyen, hem de İstanbul'da yaşamak isteyenlerin yeni adresi olacak.